10 aprel tarixində həyata keçirilən ikinci "Sustainable Construction Summit" (Dayanıqlı Tikinti Zirvəsi) tədbirində "Kristal"ın Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyevə GPM 360 (Green Project Management) sertifikatı təqdim olunub. Layihənin bu beynəlxalq mükafata layiq görülməsi sosial, ekoloji və iqtisadi aspektlərdə əldə etdiyi yüksək nəticələrin və dayanıqlılıq meyarlarına ciddi şəkildə əməl olunmasının sübutudur.
GPM360 layihələrin idarə olunması prosesində dayanıqlılıq prinsiplərinin tətbiqini və P5 modeli (Məhsul, Proses, İnsanlar, Planet və Rifah) üzrə dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə uyğunluğunu qiymətləndirən beynəlxalq sertifikasiya prosesidir. Bu qiymətləndirmə layihənin yalnız texniki və iqtisadi göstəricilərini deyil, həm də insan haqlarına, ətraf mühitin qorunmasına, sosial məsuliyyətə və uzunmüddətli rifaha töhfəsini əhatə edir.
"City Garden Narimanov" layihəsi qiymətləndirmə mərhələsində GPM360-ın tələb etdiyi bütün əsas sənədləri və məlumatları tamlıqla təqdim etmiş, sosial, ekoloji və iqtisadi təsirlərə dair ətraflı hesabatlarla fərqlənmişdir.
Bu uğur "Kristal"ın yalnız tikinti sektorunda deyil, dayanıqlı inkişaf sahəsində də strateji yanaşmaya sahib olduğunu bir daha nümayiş etdirir. "City Garden Narimanov" layihəsinin GPM360 mükafatı ilə təltif olunması, onun beynəlxalq standartlara uyğunluğunu və Azərbaycanda dayanıqlı tikinti sahəsində aparıcı mövqelərdən birini tutduğunu göstərir.
Qeyd edək ki, "City Garden Narimanov" layihəsi daha öncə də nüfuzlu beynəlxalq daşınmaz əmlak mükafatı olan "International Property Awards"a layiq görülüb.
"City Garden Narimanov" layihəsinin "GPM360" sertifikatına müraciəti, hazırlığı və sertifikatın alınması PMO.az şirkətinin dəstəyi ilə həyata keçirilib.
Ünvan: Nərimanov rayonu, İslam Abışov küçəsi
"Park Yasamal"da hazır 2 otaq studiya mənzillər satışa çıxdı! - "Kristal"
Yeni mənzil axtaranlara şad xəbər! "Kristal"ın çox sevilən və tələb görən "Park Yasamal" yaşayış kompleksində yeni mənzillər satışa çıxarılıb. Layihə çərçivəsində həm hazır, həm də tikintisi davam edən binalarda müxtəlif sahə və planlaşdırmaya malik mənzil seçimləri təqdim olunur.

10 апреля, в рамках второго мероприятия “Саммит устойчивого строительства” (Sustainable Construction Summit), председателю Наблюдательного совета компании "Kristal", Махайяту Набиеву, был вручен международный сертификат GPM360 (Green Project Management).
Присуждение этой награды проекту "City Garden Narimanov" стало подтверждением его высоких достижений в социальном, экологическом и экономическом аспектах, а также строгого соблюдения принципов устойчивого развития.
GPM360 — это международная система сертификации, оценивающая применение принципов устойчивости в управлении проектами на основе модели P5 (Продукт, Процесс, Люди, Планета и Процветание).
Оценка охватывает не только технические и финансовые показатели проекта, но и его вклад в защиту прав человека, охрану окружающей среды, социальную ответственность и долгосрочное благополучие.
На этапе оценки проект "City Garden Narimanov" предоставил полный комплект необходимых документов и отличился подробными отчетами об экологическом, социальном и экономическом воздействии.
Этот успех ещё раз подчеркивает стратегический подход компании Kristal к не только строительству, но и устойчивому развитию.
Присуждение сертификата GPM360 демонстрирует соответствие проекта международным стандартам и укрепляет его лидирующие позиции в области устойчивого строительства в Азербайджане.
Стоит отметить, что проект “City Garden Narimanov” ранее также был удостоен престижной международной премии International Property Awards.
Заявка на сертификацию GPM360, подготовка и получение сертификата были реализованы при поддержке компании PMO.az.