10 aprel tarixində həyata keçirilən ikinci "Sustainable Construction Summit" (Dayanıqlı Tikinti Zirvəsi) tədbirində "Kristal"ın Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyevə GPM 360 (Green Project Management) sertifikatı təqdim olunub. Layihənin bu beynəlxalq mükafata layiq görülməsi sosial, ekoloji və iqtisadi aspektlərdə əldə etdiyi yüksək nəticələrin və dayanıqlılıq meyarlarına ciddi şəkildə əməl olunmasının sübutudur.
GPM360 layihələrin idarə olunması prosesində dayanıqlılıq prinsiplərinin tətbiqini və P5 modeli (Məhsul, Proses, İnsanlar, Planet və Rifah) üzrə dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə uyğunluğunu qiymətləndirən beynəlxalq sertifikasiya prosesidir. Bu qiymətləndirmə layihənin yalnız texniki və iqtisadi göstəricilərini deyil, həm də insan haqlarına, ətraf mühitin qorunmasına, sosial məsuliyyətə və uzunmüddətli rifaha töhfəsini əhatə edir.
"City Garden Narimanov" layihəsi qiymətləndirmə mərhələsində GPM360-ın tələb etdiyi bütün əsas sənədləri və məlumatları tamlıqla təqdim etmiş, sosial, ekoloji və iqtisadi təsirlərə dair ətraflı hesabatlarla fərqlənmişdir.
Bu uğur "Kristal"ın yalnız tikinti sektorunda deyil, dayanıqlı inkişaf sahəsində də strateji yanaşmaya sahib olduğunu bir daha nümayiş etdirir. "City Garden Narimanov" layihəsinin GPM360 mükafatı ilə təltif olunması, onun beynəlxalq standartlara uyğunluğunu və Azərbaycanda dayanıqlı tikinti sahəsində aparıcı mövqelərdən birini tutduğunu göstərir.
Qeyd edək ki, "City Garden Narimanov" layihəsi daha öncə də nüfuzlu beynəlxalq daşınmaz əmlak mükafatı olan "International Property Awards"a layiq görülüb.
"City Garden Narimanov" layihəsinin "GPM360" sertifikatına müraciəti, hazırlığı və sertifikatın alınması PMO.az şirkətinin dəstəyi ilə həyata keçirilib.
Ünvan: Nərimanov rayonu, İslam Abışov küçəsi
"Park Yasamal"da hazır 2 otaq studiya mənzillər satışa çıxdı! - "Kristal"
Yeni mənzil axtaranlara şad xəbər! "Kristal"ın çox sevilən və tələb görən "Park Yasamal" yaşayış kompleksində yeni mənzillər satışa çıxarılıb. Layihə çərçivəsində həm hazır, həm də tikintisi davam edən binalarda müxtəlif sahə və planlaşdırmaya malik mənzil seçimləri təqdim olunur.

On April 10, during the second “Sustainable Construction Summit,” the Chairman of the Supervisory Board of "Kristal", Mahayət Nəbiyev, was awarded the GPM360 (Green Project Management) certificate.
This international recognition of the "City Garden Narimanov" project is a testament to its outstanding performance in social, environmental, and economic aspects, as well as its strict adherence to sustainability criteria.
GPM360 is a global certification process that assesses the application of sustainability principles in project management and evaluates compliance with sustainable development goals based on the P5 standard (Product, Process, People, Planet, and Prosperity).
The evaluation covers not only the project’s technical and financial metrics, but also its contributions to human rights, environmental protection, social responsibility, and long-term well-being.
During the assessment phase, the "City Garden Narimanov" project successfully submitted all required documents and data to GPM360 and stood out with comprehensive reports on its social, environmental, and economic impacts.
This success once again highlights Kristal's strategic commitment not only to construction but also to sustainable development.
Receiving the GPM360 award demonstrates the project’s alignment with international standards and reinforces its leading position in the field of sustainable construction in Azerbaijan.
It’s worth mentioning that “City Garden Narimanov” had previously received the prestigious International Property Awards.
The application, preparation, and acquisition of the GPM360 certification for the “City Garden Narimanov” project was supported by PMO.az.
More information: *1544 or 050 293 10 10
Address: Islam Abishov Street, Narimanov District, Baku
An advantageous option for those who want to own a fully renovated apartment: Apartments in “Park Yasamal” with down payments starting from 15% – from Kristal!
Are you planning to own a fully renovated apartment with a small budget? Kristal’s Park Yasamal residential complex is the ideal choice for those looking for a modern home near the city center.