Azərbaycanın aparıcı tikinti şirkətlərindən biri olan "Kristal Abşeron" 31 may tarixində "Gülüstan" sarayında keçirilən rebrendinq tədbirində yeni loqotipini və brend kimliyini ictimaiyyətə təqdim edərək fəaliyyətini artıq "Kristal" adı ilə davam etdirdiyini elan edib.
Şirkətin yeni brendinq və kommunikasiya strategiyası artıq daha aydın, daha peşəkar və hər şeydən öncə daha insanmərkəzli olacaq.
Tədbirin açılış nitqini "Kristal"ın Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyev səsləndirib. O, çıxışında şirkətin 22 illik fəaliyyəti dövründə əsaslandığı dəyərlərdən, həmçinin rebrendinq prosesinin şirkətin mövcud dəyərlərini qorumaq və onları daha çağdaş yanaşmalarla, yeni baxış bucaqları ilə zənginləşdirmək məqsədi daşıdığından bəhs edib.
Rebrendinq çərçivəsində kristalabsheron.az saytı kristal.az saytı ilə əvəzlənib. İnsanmərkəzli yanaşmadan yola çıxaraq, yeni saytda bütün məlumatlar istifadəçilər üçün daha aydın və daha əlçatandır. "Kristal"ın ən önəmli yeniliklərindən biri isə əmlak sektorunda bir ilk olacaq mobil tətbiqidir. Bu smart tətbiq 30-dan çox funksiya ilə sakinlərin həyat komfortuna xidmət edəcək.
Tikinti sektorunda etibarlılıq, dürüstlük və keyfiyyət prinsiplərinə əsaslanan "Kristal" bu gün yenilənmiş imici ilə həmin dəyərlərə sadiq qalaraq yoluna davam edir.
Rebrendinq tədbirində "Kristal"ın kollektivi, dövlət qurumları və özəl sektor nümayəndələri iştirak ediblər.

"Kristal Absheron" has rebranded!
On May 31st, one of Azerbaijan’s leading construction companies, “Kristal Absheron,” introduced its new logo and brand identity to the public at a rebranding event held at the “Gulustan” Palace, announcing that it will now continue its activities under the name “Kristal.”
The company’s new branding and communication strategy will now be clearer, more professional, and, above all, more people-oriented.
The opening speech of the event was delivered by Mahayət Nabiyev, Chairman of the Supervisory Board of “Kristal.” In his speech, he talked about the company’s core values over its 22 years of operation, as well as how the rebranding process aims to preserve these values while enriching them with a more modern approach and new perspectives.
As part of the rebranding, the website kristalabsheron.az has been replaced with kristal.az. Guided by a people-centered approach, the new website provides all information in a clearer and more accessible way for users. One of the most important innovations of “Kristal” is its mobile application, which will be the first of its kind in the real estate sector. This smart application will offer over 30 functions to enhance residents’ living comfort.
Based on principles of reliability, honesty, and quality in the construction sector, “Kristal” continues on its path with its renewed image, remaining faithful to these values.
The rebranding event was attended by the “Kristal” team, government agencies, and representatives from the private sector.