Azərbaycanın aparıcı tikinti şirkətlərindən biri olan "Kristal Abşeron" 31 may tarixində "Gülüstan" sarayında keçirilən rebrendinq tədbirində yeni loqotipini və brend kimliyini ictimaiyyətə təqdim edərək fəaliyyətini artıq "Kristal" adı ilə davam etdirdiyini elan edib.
Şirkətin yeni brendinq və kommunikasiya strategiyası artıq daha aydın, daha peşəkar və hər şeydən öncə daha insanmərkəzli olacaq.
Tədbirin açılış nitqini "Kristal"ın Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyev səsləndirib. O, çıxışında şirkətin 22 illik fəaliyyəti dövründə əsaslandığı dəyərlərdən, həmçinin rebrendinq prosesinin şirkətin mövcud dəyərlərini qorumaq və onları daha çağdaş yanaşmalarla, yeni baxış bucaqları ilə zənginləşdirmək məqsədi daşıdığından bəhs edib.
Rebrendinq çərçivəsində kristalabsheron.az saytı kristal.az saytı ilə əvəzlənib. İnsanmərkəzli yanaşmadan yola çıxaraq, yeni saytda bütün məlumatlar istifadəçilər üçün daha aydın və daha əlçatandır. "Kristal"ın ən önəmli yeniliklərindən biri isə əmlak sektorunda bir ilk olacaq mobil tətbiqidir. Bu smart tətbiq 30-dan çox funksiya ilə sakinlərin həyat komfortuna xidmət edəcək.
Tikinti sektorunda etibarlılıq, dürüstlük və keyfiyyət prinsiplərinə əsaslanan "Kristal" bu gün yenilənmiş imici ilə həmin dəyərlərə sadiq qalaraq yoluna davam edir.
Rebrendinq tədbirində "Kristal"ın kollektivi, dövlət qurumları və özəl sektor nümayəndələri iştirak ediblər.

«Kristal Абшерон» провел ребрендинг!
31 мая одна из ведущих строительных компаний Азербайджана — «Kristal Абшерон» — представила общественности свой новый логотип и фирменный стиль на мероприятии по ребрендингу, состоявшемся во Дворце «Гюлистан». Компания объявила, что теперь будет продолжать свою деятельность под именем «Kristal».
Новая стратегия брендинга и коммуникации компании станет более понятной, более профессиональной и, прежде всего, более ориентированной на человека.
Открывал мероприятие председатель Наблюдательного совета «Kristal» Махайет Набиев. В своей речи он рассказал о ценностях, на которых компания основывалась за 22 года своей деятельности, а также о том, что процесс ребрендинга направлен на сохранение этих ценностей, обогащая их современными подходами и новыми взглядами.
В рамках ребрендинга сайт kristalabsheron.az был заменён на kristal.az. Исходя из человекоориентированного подхода, новый сайт предоставляет всю информацию более чётко и доступно для пользователей. Одним из самых значимых нововведений «Kristal» является мобильное приложение, которое станет первым в своём роде в сфере недвижимости. Это умное приложение с более чем 30 функциями будет служить комфорту жизни жителей.
Основываясь на принципах надёжности, честности и качества в строительной отрасли, «Kristal» продолжает свой путь с обновлённым имиджем, сохраняя верность этим ценностям.
В мероприятии по ребрендингу приняли участие коллектив «Kristal», государственные структуры и представители частного сектора.