“Kristal” 20 yaşını qeyd edir!
“Kristal” 20 yaşını qeyd edir. Yubiley tədbiri may ayının 26-sı “Gülüstan sarayı”nda “Kristal”un kollektivi, dövlət qurumları və özəl sektor nümayəndələrinin iştirakı ilə baş tutub.
Tədbir “Kristal” şirkətinin Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyevin çıxışı ilə başlayıb.
Mahayət Nəbiyev çıxışında Ulu Öndər Heydər Əliyevin ölkə iqtisadiyyatına xüsusi ilə tikinti sektorunun inkifaşına göstərdiyi diqqət və qayğıdan bəhs edərək, bu diqqətin bu gün də cənab prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini vurğulayıb. Mahayət Nəbiyev şirkətin 20 illik fəaliyyəti dövründə əsaslandığı dəyərlər və gələcək hədəfləri haqqında məlumat verib, bu dövr ərzində şirkətin tərəfdaşı olan özəl və dövlət qurumlarına öz təşəkkürünü bildirib.
Yubiley tədbiri Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri, Deputat Tahir Mirkişili, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin Təsisatdankənar Dövlət Ekspertiza Baş İdarəsinin rəisi Təyyar Hüseynli və Türkiyənin məhşur Aslı Mimarlık şirkətinin sahibi Hüseyn Tonguç Özcanın çıxışları ilə davam edib.
Daha sonra qala gecəsi xüsusi dəvət olunmuş musiqiçilərin ifaları və şou proqramları ilə davam edib.
Qeyd edək ki 2003-cü ildən öz uğurlu fəaliyyətinə başlamış "Kristal" şirkəti bugünə qədər etibarlılıq, dürüstlük və keyfiyyət kimi dəyərlərə əsaslanaraq bir çox böyük layihələrə imza atıb.

“Kristal” celebrates its 20th anniversary.
The anniversary event took place on May 26 at “Gülüstan Palace” with the participation of the “Kristal” team, representatives of government institutions, and the private sector.
The event began with a speech by Mahayyat Nabiyev, Chairman of the Supervisory Board of “Kristal”.
In his address, Mahayyat Nabiyev spoke about the care and attention shown by National Leader Heydar Aliyev to the development of the country’s economy, especially the construction sector, emphasizing that this attention continues successfully today under the leadership of President Ilham Aliyev. He also provided insights into the company’s core values and future goals over its 20 years of activity and expressed gratitude to the private and public partners who have supported “Kristal” throughout this journey.
The anniversary celebration continued with speeches from Chairman of the Parliamentary Committee on Economic Policy, Industry and Entrepreneurship, MP Tahir Mirkishili; Head of the Non-Departmental State Expertise Main Directorate under the State Agency for Control over Construction Safety of the Ministry of Emergency Situations, Teyyar Huseynli; and the founder of Turkey’s renowned architecture firm, Aslı Mimarlık, Hüseyin Tonguç Özcan.
Later, the gala evening featured performances by special guest musicians and show programs.
It should be noted that since its successful establishment in 2003, “Kristal” has implemented numerous large-scale projects based on values such as trust, integrity, and quality.
The “Yeni Sumqayıt” residential complex built by “Kristal” in Sumqayıt is located at the entrance of the city, on Sülh Street.