“Kristal” 20 yaşını qeyd edir!
“Kristal” 20 yaşını qeyd edir. Yubiley tədbiri may ayının 26-sı “Gülüstan sarayı”nda “Kristal”un kollektivi, dövlət qurumları və özəl sektor nümayəndələrinin iştirakı ilə baş tutub.
Tədbir “Kristal” şirkətinin Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyevin çıxışı ilə başlayıb.
Mahayət Nəbiyev çıxışında Ulu Öndər Heydər Əliyevin ölkə iqtisadiyyatına xüsusi ilə tikinti sektorunun inkifaşına göstərdiyi diqqət və qayğıdan bəhs edərək, bu diqqətin bu gün də cənab prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini vurğulayıb. Mahayət Nəbiyev şirkətin 20 illik fəaliyyəti dövründə əsaslandığı dəyərlər və gələcək hədəfləri haqqında məlumat verib, bu dövr ərzində şirkətin tərəfdaşı olan özəl və dövlət qurumlarına öz təşəkkürünü bildirib.
Yubiley tədbiri Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri, Deputat Tahir Mirkişili, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin Təsisatdankənar Dövlət Ekspertiza Baş İdarəsinin rəisi Təyyar Hüseynli və Türkiyənin məhşur Aslı Mimarlık şirkətinin sahibi Hüseyn Tonguç Özcanın çıxışları ilə davam edib.
Daha sonra qala gecəsi xüsusi dəvət olunmuş musiqiçilərin ifaları və şou proqramları ilə davam edib.
Qeyd edək ki 2003-cü ildən öz uğurlu fəaliyyətinə başlamış "Kristal" şirkəti bugünə qədər etibarlılıq, dürüstlük və keyfiyyət kimi dəyərlərə əsaslanaraq bir çox böyük layihələrə imza atıb.

“Kristal” отмечает своё 20-летие.
Юбилейное мероприятие состоялось 26 мая во Дворце “Гюлистан” с участием коллектива “Kristal”, представителей государственных структур и частного сектора.
Мероприятие открылось выступлением председателя Наблюдательного совета “Kristal” Махайята Набиева.
В своей речи он рассказал о внимании и заботе, которую Национальный Лидер Гейдар Алиев уделял развитию экономики страны, особенно строительной отрасли, и подчеркнул, что эта политика успешно продолжается под руководством Президента Ильхама Алиева. Махайят Набиев также рассказал об основных ценностях и будущих целях компании за 20 лет её деятельности и выразил благодарность государственным и частным партнёрам, поддерживающим “Kristal” на протяжении этих лет.
Юбилейное торжество продолжилось выступлениями председателя Комитета по экономической политике, промышленности и предпринимательству Милли Меджлиса, депутата Таира Миркишили, начальника Главного управления вневедомственной государственной экспертизы при Государственном агентстве по контролю за безопасностью строительства Министерства по чрезвычайным ситуациям Тейяра Гусейнли и владельца известной турецкой архитектурной компании Aslı Mimarlık Хюсейина Тонгуча Озджана.
Позднее гала-вечер продолжился выступлениями приглашённых музыкантов и шоу-программами.
Следует отметить, что с момента своего основания в 2003 году компания “Kristal” реализовала множество крупных проектов, основываясь на таких ценностях, как надёжность, честность и качество.