"Kristal"ın Bayılda, Bakı bulvarının qarşısında inşa etdiyi "Kristal Towers" qüllələri hazırda müxtəlif sahəli, hazır, premium təmirli və təmirsiz mənzillərlə alıcılara geniş seçim imkanı təqdim edir. Layihənin yerləşdiyi mövqe, planlaşdırılması və təklif etdiyi üstünlüklər onu şəhərdə dəbdəbəli və keyfiyyətli mənzil axtaranlar üçün ideal edir.
Hazırda satışda olan mənzillər arasında 3, 4 və 5 otaqlı geniş və optimal planlamaya malik təmirli və təmirsiz mənzillər mövcuddur. Məsələn, 223,5 m² sahəli, premium təmirli, yaşayışa hazır mənzil 5 otaqdan ibarətdir. Bu mənzilin mətbəxi və yataq otaqları bulvar mənzərəsinə açılır, qonaq otağında isə döşəmədən tavana qədər uzanan panoram pəncərə vasitəsilə Bakı buxtasının tam mənzərəsi görünür. Mənzillə tanış olmaq üçün videoya keçid edə bilərsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=FW8l8sf61uM
"Dövlət Bayrağı Meydanı", "Dəniz Mall" və "Baku Crystal Hall" kompleksdən sadəcə 5 dəqiqəlik məsafədə yerləşir, Bakı bulvarına isə birbaşa çıxışı mövcuddur.
Fasad uzunömürlü istilik izolyasiyası və mərmərlə təchiz olunub ki, bu da kompleksin premium-klass olduğunu bir daha vurğulayır. "Kristal Towers" layihəsinin geniş yeraltı və yerüstü parkinqində isə, hər mənzil üçün ən az 3-4 avtomobil yeri var. Sakinlərin rahatlığı üçün qapalı həyət, 24/7 mühafizə, kamera-nəzarət sistemi, uşaq və böyüklər üçün istirahət zonaları mövcuddur.
Mənzilləri nağd və ya 30% ilkin ödənişlə 20 ilədək ipoteka ilə əldə edə bilərsiniz. Əgər siz də Bakının prestijli nöqtəsində yaşamaq istəyirsinizsə, məhz bu layihə sizin üçün əla seçim olacaq. Əlaqə üçün *1544-ə zəng edin və ya birbaşa layihənin satış ofisinə gəlib öz gözlərinizlə yerində görün.

Constructed by “Kristal” in Bayil, across from the Baku Boulevard, the “Kristal Towers” offer buyers a wide selection of ready and unfinished apartments of various sizes, all either premium-finished or shell-and-core. With its location, layout, and superior features, the project is an ideal choice for those seeking luxury and quality housing in the city.
Currently available are spacious and optimally designed 3, 4, and 5-room apartments, both finished and unfinished. For example, a premium-finished, 223.5 m², 5-room apartment is ready for immediate move-in. The kitchen and bedrooms face the boulevard, while the living room boasts floor-to-ceiling panoramic windows offering a full view of the Baku Bay. You can watch the video tour of the apartment here:
https://www.youtube.com/watch?v=FW8l8sf61uM
“State Flag Square,” “Deniz Mall,” and “Baku Crystal Hall” are just a 5-minute walk from the complex, which also has direct access to the Baku Boulevard.
The façade is equipped with long-lasting thermal insulation and marble cladding, further emphasizing the premium-class status of the complex. Each apartment is allocated at least 3–4 parking spaces in the spacious underground and above-ground parking areas of “Kristal Towers.” For residents’ convenience, there is a closed courtyard, 24/7 security, CCTV surveillance, and recreation zones for both children and adults.
Apartments can be purchased outright or with a mortgage plan offering up to 20 years with a 30% down payment. If you're looking to live in one of Baku’s most prestigious locations, this project is the perfect choice for you. Call *1544 or visit the sales office to see it with your own eyes.
More info: *1544
Address: Sabail district, Neftchi Qurban Abbasov Street, 32
Looking for an apartment? Premium homes with interest-free payment options await you at “City Garden” – “Kristal”!
In “Kristal”’s “City Garden Narimanov” project, sales of premium apartments continue with up to 36 months interest-free internal credit. Located just a short distance from the “N.Nərimanov” metro station, the project offers residents a modern, high-quality living environment with a convenient location and superior construction standards.